Mindfulness Koçluk Eğitimi

ICF Onaylı Mindfulness Eğitimi

Koçun yetkinliklerinin mindfulness tutumları ve pratikleri ile güçlenmesini hedefleyen, danışanına özfarkındalık,  ve mindfulness pratiklerinin öğretileceği aynı zamanda seanslarda uygulanabilecek bir koçluk programıdır.

Mindfulness ve Koçluk, son yıllarda paralel olarak gelişen, birbiri ile içsel bağlantıları olan iki önemli ve ilgi gören disiplinlerdir. Giderek daha fazla koç, hem kendi kişisel gelişimleri için bir teknik hem de danışanlarına sunacak bir araç olarak Mindfulness uygulamasıyla ilgileniyor. Bu eğitim ile amacımız, Mindfulness uygulamasının koçun alanında sahip olabileceği güçlü farkındalık araçlarını seansa eklemek ve koçun kişisel performansını en yükseğe çıkarmaktır.

Mindfulness,  Koçluğu karakterize eden varlık ve farkındalık becerilerini pratik bir şekilde geliştirmeye yardımcı olur. Bu şekilde Mindfulness, Koçluk ilişkisini güçlendirmeye, koç ve koçluk alan arasındaki anlamlı hissedebileceği, kendi kaynaklarıyla bağlantı kurabileceği ve potansiyelini geliştirmesine izin veren değişiklikleri üretmesine katkıda bulunur.

Bu şekilde Mindfulness, koçların hem kendi gelişimine hem de danışanına öz farkındalık geliştirmesine daha fazla katkıda bulunur.

Mindfulness günümüz popülasyonda zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal düzeyde sağlığı ve refahı teşvik etmek için etkili bir müdahale oluşturduğunu göstermektedir Uygulamasıyla ilişkili başlıca faydalar arasında duygusal düzenleme kapasitesinde artış, dikkat ve konsantrasyon kapasitelerinin güçlendirilmesi veya stres ve rahatsızlık düzeylerinin azaltılması yer alır.

Kimler bu eğitime katılmalı?

  • Mindfulness Koçu olarak kariyerinde iki yetkinliği birden kullanmak isteyenler,
  • Mindfulness pratiklerini öğrenip seansta uygulamak isteyen koçlar,
  • İlişkisel ve zihinsel becerilerini geliştirmek isteyenler,
  • Günlük yaşamda zorlu duygularla ustaca ve bilgece baş etmek isteyenler

Eğitim Süreci

Minfulness Koçluk Eğitimi, 2 tam gün süren tamamı canlı online derslerden oluşur ve toplam 20 saatlik ICF CCE değerine sahiptir. Eğitim Canan Coşkun Sayın, PCC tarafından verilmektedir.

Ortalama 12 kişilik interaktif sınıflarımıza kamera ve mikronlarınız açık şekilde katılır, uygulayarak öğrenirsiniz. Mezun olduktan sonra da süpervizyon desteği alabilirsiniz.

Eğitim sonunda katılımcılara ICF onaylı  “Mindfulness-Based Coaching” Mindfulness Koçluk Sertifikası verilecektir.

Canlı Online Ders ve Atölyeler

Tamamı canlı olan ve aktif olarak katılacağınız online derslerimizi özenle hazırladık. İddialı içerik, ilgi çekici sunum, pratik anlatım ve öğrenci merkezli yaklaşım ile kalıcı öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz.

ICF yetkinliklerini uluslararası standartlarda edineceğiniz derslerimizde teknolojik olanakları, modern eğitim tekniklerini ve günümüz insanına hitap eden “optimum zaman, maksimum verim” ilkesini gözeterek hazırladık.

Detaylı bilgiler, metotlar ve alıştırmaların olduğu Mindfulness Koçluk Ders Kitabınızı pdf formatında gönderiyoruz. 

Süpervizyon Desteği

Eğitim alan katılımcılar daha sonra yapacakları Mindfulness uygulamalarıyla ilgili eğitmenden geri bildirim alacaklardır.

Eğitimden sonra katılımcılarla paylaşılacak uygulamaların yapılması ve geri bildirim verilmesi beklenir.

Ayrıca 1 ay boyunca 2 kere süpervizyon toplantısı yapılacak olup katılımcılar desteklenecektir.

Eğitim İçeriği

Koçluk alanında Mindfulness uygulanmasının, değişimi teşvik etme, farkındalık yaratma veya fiziksel ve zihinsel dengeyi teşvik etmede koçun etkinliğini arttırmasında ve hem koçun kendi içsel bağlantısını hem de danışanıyla güçlü, ve güvenilir bir bağ kurmasını destekler.

Bu eğitimde genel olarak koçluk almak isteyen herkese mindfulness pratikleriyle gerekli olan metod, araç ve pratikler sunulur. Eğitimde uygulanacak olan pratikler yazılı ve ses kaydı olarak paylaşılacaktır.

Mindfulness Koçluk nedir?

Katılımcıların mindfulness koçluğun temel ilke ve felsefesiyle tanışmaları amaçlanır. Mindfulness Koçluk için gerekli olan beceriler ve bu becerilere eşlik etmesi gereken zihin araçları ve mindfulness pratikleri, koçluğun ICF tarafından kabul edilmiş etik değerleri, ilkeleri ve standartları verilir.

Mindfulness Tanımı ve Yaşama Etkileri

Mindfulness nedir, zihnin çalışma prensipleri, bilinçli seçim yapabilme yetkinliği, içsel ve dışsal stresi yönetebilmek

Mindfulness Koçunun Varlığı

Mindfulness ve Koçluk arasındaki ilişki, her iki yetkinliğin birleştirilmesi ve seansa aktarılması

Mindfulness Pratikleri ve Koçluğa Uygulanması

Mindfulness pratiklerinin uygulanması, koçluk alet çantasının zenginleştirilmesi ve mindfulness yetkinliklerinin koçluğa etkisi

Olasılıklar Dünyası

Koçlukta Mindfulness uygulamalarının kullanılacağı alanlar,  koçun varlığına katkısı ve danışana öz farkındalık uygulamaları.

Teoriden Pratiğe

Koçluk demoları sunulur ve üzerine interaktif bir inceleme yapılarak verilen bilgilerin somutlaşmasına özen gösterilir. Teorik bilgilerin yanında bir atölye ortamında katılımcılara ilk gözetimli koçluk demolarını yapma olanağı sunulur ve atölye liderinin tecrübe ve bilgileri ile geri bildirimler verilir.

Eğitim Takvimi

1. Eğitim Seçeneği

19 Mart Cumartesi 10.00- 17.00

20 Mart Pazar 10.00- 17.00

2. Eğitim Seçeneği

18 Haziran Cumartesi 10.00- 17.00

19 Haziran Pazar 10.00- 17.00

Katılım Koşulları ve Ücret

Katılımcıların temel koçluk eğitimi almış olmaları gerekmektedir.

Eğitime kabul telefon mülakatı ile olmaktadır. 

Eğitim ücreti 2.150 TL’dir.

(Erken kayıt, taksit ve diğer fırsatlar için iletişime geçiniz. Ücretlere KDV dahil değildir.)

Daha önce temel koçluk eğitimi almadıysanız ICF ACSTH Profesyonel Koçluk Eğitim programımız hakkında bilgi için tıklayınız

Canlı destek içinTıklayınız ...