Başarılarımız

Öğrenci Koçluğu

Duygu Ekşi     ROBERT KOLEJİ

Kaan Aksoy      ROBERT KOLEJİ

Mert Ekşi     ROBERT KOLEJİ

İgal Benardete      ROBERT KOLEJİ – KOÇ Üni. Bilgisayar Müh.

Joe Florentin      ROBERT KOLEJİ – BOĞAZİÇİ Üni. Bilgisayar Müh.

Koret Munguldar     ROBERT KOLEJİ

Linda Özmen     ROBERT KOLEJİ 

Derin Aydın     ROBERT KOLEJİ

Zeynep Tuncel     ROBERT KOLEJİ

Yağmur Alpay     ROBERT KOLEJİ

Aral Sürmeli     ROBERT KOLEJİ

Gökçe Kıryaman     ROBERT KOLEJİ

Kaan Erdem     ROBERT KOLEJİ

Onur Abdioğlu    KADIKÖY A.L.- BOĞAZİÇİ Üni. Endüstri Müh.

Mete Ekşi     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Defne Sarı      ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Emir Kızıltan     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Eren Erenel      ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Baran Hekimoğlu     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Efe Ekşi     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Dilara Özadam   ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Zeynep Çebi  ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Enis Habib     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Oğulcan Polat     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Hayati Havlucu     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Deniz Tanyolaç     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ – YALE University

Vanessa Toledo     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ – KOÇ Üni. Psikoloji

Ege Acar     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ

Ayşe Bala Akal     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ – İÜ Hukuk Fakültesi

Selen Tovim     ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ – BOĞAZİÇİ Üni. Psikoloji

Mert Ediz    ST. BENOIT

Yaman Sakarya      ST. BENOIT

Zeynep Usman      ST. BENOIT

Barkan Özadam     ST. BENOIT

Damla Oğur    ST. BENOIT

Irmak Sarıtaş     ST. BENOIT

Ezgi Dinçsoy     ST. BENOIT

Yiğit Sakarya     ST. BENOIT

Murathan Demiriş   ST. BENOIT

Su Yiğit      ALMAN LİSESİ

Poyraz Canıtez      ALMAN LİSESİ

Çelik Yücel       ALMAN LİSESİ

Serra Kazandağ     ALMAN LİSESİ

Berkay Çakır     ALMAN LİSESİ

Elif Albayrak     ALMAN LİSESİ

Ceren Savaşan     ALMAN LİSESİ

Cem Okay     ALMAN LİSESİ

Lal Gormezano   HEV LİSESİ – KOÇ Üni. Hukuk Fakültesi

Emir Uzel      VKV KOÇ ÖZEL LİSESİ

Elif Tarman    VKV KOÇ ÖZEL LİSESİ

Defne Kılıçözlü    VKV KOÇ ÖZEL LİSESİ

Fiona Duenyas   VKV KOÇ ÖZEL LİSESİ

Pırıl İşmen     VKV KOÇ ÖZEL LİSESİ

David Penso     VKV KOÇ ÖZEL LİSESİ

Ziya Beriker     VKV KOÇ ÖZEL LİSESİ

Selin Berker     VKV KOÇ ÖZEL LİSESİ

Cem Şimşek    VKV KOÇ ÖZEL LİSESİ

Ege Erel         St. GEORGS AVUSTURYA LİSESİ

Toprak Arıkan    St. GEORGS AVUSTURYA LİSESİ

Selin Ünüvar     St. GEORGS AVUSTURYA LİSESİ

Batuhan Yücel     St. GEORGS AVUSTURYA LİSESİ

Doğa Tomba   N. DAME DE SION – KOÇ Üni. Hukuk Fakültesi

Melis Şişmanoğlu     N. DAME DE SION

Okancan Kahvecioğlu     N. DAME DE SION

Begüm Özbakış     N. DAME DE SION

Ali Erte    N. DAME DE SION

Kaan Tezel       ST. BENOIT

Doğukan Aras    ST. BENOIT – KOÇ Üni. Hukuk Fakültesi

Kaan Tezel     ST.JOSEPH

Ayda Şarman    ST. JOSEPH

Murat Şişmanoğlu   ST. JOSEPH

Bertan Frayman   ST. JOSEPH 

Ekin Türkmen    ST. MICHEL

Ela Göymen    ST. PULCHERIE

Baransel Soysal     GALATASARAY LİSESİ

Barış Sever   GALATASARAY LİSESİ-  BAU Hukuk

Onur Tan    KADIKÖY A.L.- KOÇ Üni. Uluslararası İlişkiler

Ekin Şahin   İSTANBUL ERKEK L. – BİLKENT Üni. Hukuk

İdil Bensusan     KOÇ ÜNİ. İşletme

Umut Hoca ile 2 sene çalışma şansı buldum. Umut Hoca’yla hem sorulara yeni bir bakış açısı kazandım hem de dikkat eksikliğimi yok oldu. Performansımın onun sayesinde yükselmesi dışında, Umut Hoca beni hayatımda en çok etkileyen öğretmenler arasında olmuştur. Bana kitap okuma alışkanlığı kazandıran da o olmuştur. Dersi, sıkıcı bir zorunluluktan; bir gereklilik haline getirmiştir. Sadece bir Türkçe öğretmeni olmanın ötesinde de, her zaman güler yüzlü ve de anlayışlı biridir. Türkçeyi seven ve de doğru kullanan bir insandır. Beni sadece bir sınava değil, onun dışında hayata da hazırlamıştır.

Joe Florentin / Robert Koleji

Umut Hoca’mın Bana verdiği dersler kadar, ettiği fedakârlıklar, gösterdiği özveri ve hepsinden önemlisi kişiliği, onu beni şu anki durumuma getiren sevgili öğretmenlerimin arasında özel kılmaya yeter de artar bile. Onun derslerine, Türkçe ile arası yıllar yılı iyi olmamış ve açıkçası bu dersten pek de zevk almayan biri olarak girmiştim. Sınavdaki başarılı sonucum (Türkçe netimin de katkısıyla tabii ki) beni rahatça istediğim liseye soktu. Orada ise yeni Türkçe öğretmenime bana dersi hakkındaki görüşlerini sorduğunda Türkçe dersini içtenlikle sevdiğimi söyledim. İki senede fikrim büyük boyutlarda değişim geçirmişti. Bunun için teşekkür ettiğim ve edeceğim bir Türkçe öğretmenim var. Bana bu dersi sevdiren, benim ile özveri ile ilgilenen, öğrenmem için gereken her şeyi yapan hatta bazen zaman buldukça benimle satranç oynayan öğretmenime bunun için ne kadar teşekkür etsem az. Onun öğretmenim olması şansını bir daha elde etmek gerçekten çok isterim ama sanırım bu büyük bir bencillik olur. Bu nedenle sadece onun öğrencisi olanlara ve olacaklara ne kadar şanslı olduklarını söylemek ile yetineceğim.

Deniz Tanyolaç – Üsküdar Amerikan Lisesi / Yale University

Bazı hocalar vardır, bir öğrencinin hayatında çok büyük yer alırlar. O dersi sevdirir, öğretir ve aynı zamanda eğlendirirler. Ders dışında da bir arkadaş gibi seni dinlerler. Umut Hoca’nın benim hayatımdaki yeri böyle işte… O bana Türkçeyi sevdirdi ve aynı zamanda çok iyi bir şekilde öğretti, hayallerimin okulunu kazanmamda ki en büyük etkenlerden biri oldu. Her zaman yanımdaydı; moral verdi, motive etti, her şekilde yardımcı oldu. Kısacası mükemmel bir hoca oldu ve olmaya da devam edecek… Tüm öğrencilerinin değerini bildiği ve bilmesi gerektiği, herkesin sahip olmak isteyeceği ama olamayacağı bir hoca…

Vanessa Toledo – Üsküdar Amerikan Lisesi / KOÇ Üni. Psikoloji

Çok sempatik ve eğlenceli bir öğretmen. Öğrenirken eğlenmek, öğrendiklerinizi unutmamak ve başarılı olmak için öğrencisi olmanız gerekir.

Selen Tovim – Üsküdar Amerikan Lisesi / Boğaziçi Üni. Psikoloji

Umut Hocamız mükemmel bir Türkçe öğretmeni olmasıyla ve aşıladığı kitap sevgisiyle büyük oğlumun Robert Koleji kazanıp başarılı bir öğrenci ve bir kitap kurdu olmasını sağladı. Derken sıra SBS ile ailemizin küçük oğluna geldi. 3 senelik bu SBS serüveninde Türkçe dersinin küçük oğlum için çok özel bir yeri oldu ve onda da Umut Hoca’nın başarısı kendini gösterdi.Bilgiyi bu kadar severek ve sevdirerek aktarabilen Umut Hocamızı tanıdığımız için çok şanslıyız.SBS-ÖSS derken bu zorlu sınav günlerinde çocuklara her konuda destek olup onlara iyi bir öğretmen, iyi bir ağabey ve iyi bir dost olabildiği için ona çok teşekkür ediyoruz.

Luset Benardete- Veli – (İgal- Robert Koleji / KOÇ Üni. Bilgisayar Müh.)

Umut Bey’i tanımak ayrıcalıktır. Oğluma hem liselere hazırlıkta hem üniversiteye hazırlıkta dersi sevdiren çalışmayı sevdiren tek hocadır. Ben veli olarak böyle bir dost kazandığım için çok şanslıyım.

Levana Zalma- Veli

Sevgili Umut Öğretmenimiz,Ailemiz için SBS yolculuğumuzda kazandığımız değerli dostumuzsunuz.Akademik anlamda verdiğiniz destek ve sonuçlar mükemmel ancak çok daha önemlisi Onur’a yaklaşımınız, onda kazandığınız güven ve tartışmasız motivasyon yeteneğiniz Onur’u sadece not ve puan anlamında yukarı taşımakla kalmadı, yaşamı boyunca gerekli olan iletişim yeteneğini güçlendirdi. Türkçenin bir ders olmadığını dilimizi doğru kullanıp doğru anlamanın ne kadar değerli, gerekli ve başarıya taşıyan unsur olduğunu öğrettiniz.Tüm emeklerinize sonsuz teşekkürler.

Sabiha-Özcan Abdioğlu- Veli – (Onur- Kadıköy AL / BOĞAZİÇİ Üniv. Endüstri Müh.)

Umut Hoca’yla 7. sınıfta tanıştım ve hayatımın en zor 2 senesi olarak nitelendirebileceğim OKS senelerimi geçirdim. Bana bu süreç boyunca hem Türkçe dersinde hem de genel olarak sınav stresini yenmem ve soru çözme teknikleri konusunda birçok yararlı metotlar öğretti. Derslerini keyifle dinlerdim, çünkü gerek dersi ilgi çekici hale getirerek, gerek ise dikkatimizin dağıldığını fark ettiği zaman yaptığı güzel esprilerle tekrar dikkatimizi toplayarak ihtiyacımız olan bilgiyi anlaşılır bir şekilde öğretirdi. Öğrettiği Türkçe bilgisi ile Türkçe dersinden 25,00/25,00 net yaptım, ayrıca öğrettiği soru çözme teknikleri ve stres yenme yöntemleriyle tüm sınavda 89,67/100,00 net yapmamda kendisinin çok büyük payı olmuştur. Kendisine benim üzerimde harcadığı zaman, sabır ve emekten dolayı bir kez daha teşekkür ederim. Bugün bulunduğum yere gelmemde çok katkısı oldu.

Ziya Beriker – VKV Koç Özel Lisesi

Eğer bugün, toplum önünde konuşabiliyor, kendimi ifade edebiliyorsam, gazete okumayı bu kadar seviyor ve beğendiğim haberleri çevremle paylaşabiliyorsam, bir konu hakkında derinlemesine araştırma yapabiliyorsam, en sevdiğim şairin Nazım Hikmet olduğunu söyleyebiliyorsam, bunu bir tek kişiye borçluyum. Bana bir Türkçe öğretmeninden fazlasını ifade eden Umut Esen’e sonsuz teşekkürler…

Buğra Gürses – Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi / İTÜ Makine Müh.

Umut Esen… Tartışmasız her öğrenci tarafından sevilen, işinde gerçekten usta, muhteşem bir öğretmen… Her başım sıkıştığında arkamda durduğunu gördüğüm, beni hayata hazırlayan “ikinci babam” diyebileceğim benim için çok ama çok değerli bir insan…

Berkman Albayrak – Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi

Bundan 6 yıl önce henüz yeni bir okula başlamanın verdiği tedirginlikle gittiğim okulumda, oraya ait olduğum hissini yaşatmıştı öğretmenim bana. Daha o kadar küçükken bile beni şiir yazmaya teşvik etmişti. Derse her zaman yeni fikirlerle gelip bizi şaşırtmıştı ve belki de bu yüzden ben hala her cuma günü yaptığımız şiir dinletilerini özlerim.. Bize Türkçe dersini ve şiiri sevdirip, her zaman bizim fikirlerimizin ne olduğunu, bizim çevremizde olan bitene karşı ne hissettiğimizi öğrenmeye çalışarak; bizi düşünen ve duyarlı birer birey olarak yetiştirmeye çalıştı. Bize karşı bir öğretmenden ziyade bir arkadaş gibi yanımızdaydı ve belki de bu yüzden ortaokuldan mezun olmamın üstünden 4 yıl geçmesine rağmen hala bütün anılarım ilk günkü gibi canlıdır.

Begüm Ural – St. Georgs Avusturya Lisesi

Umut Hocam… 2 yılımı geçirdiğim biricik Türkçe öğretmenim. Okuma-yazmayı öğretmedi belki bana ama çocukluktan çıkıp artık üstüme sorumluluklar yüklenmeye başlandığında, gözlerim bu yeni döneme ilk açıldığında karşımda O vardı. Kendimi şanslı hissettim ilk başta-neden olduğunu anlayamadığım bir şekilde. Sonra fark ettim ki gerçekten çok şanslıyım. Çünkü gördüm ki onun yanında ne üzülmek mümkün ne kırılmak… Gördüm ki eğer boşluktaysam ve bir şeye inanmaya, tutunmaya ihtiyacım varsa o hep yanımda, bütün kendine güveni ve ikna ediciliğiyle karşımda duruyor. Belki de bu yüzdendi ona bu sonsuz güvenim… Hani bir öğretmen girer hayatınıza ve dersiniz ki hayatım boyunca yanımda kalmalı, iletişimimi koparmamalıyım. Diğerlerini de seversiniz tabi ama o farklıdır işte. Böyle hissettiğim iki öğretmenim vardı benim. Birinden koptum sayılır ama Umut Hocama tutunmaya çalışıyorum hala… Çünkü biliyorum ki ne onun gibi biri girer hayatıma ne de hayatıma girenlerin ona benzeme çabası olur…

Duygu Sıla Gül – Cent Koleji

Umut Esen… İlkokul ve lisede monoton halde verilmekte olan Türkçe derslerini değiştiren, güzelleştiren, eğlencelileştiren öğretmenim… En sevdiğim öğretmenim… Genç yaşına rağmen engin bilgisiyle bizleri hiçbir zaman sıkmadan, Türkçeyi bizlere en güzel, en akılda kalıcı şekilde öğreten bir tanecik öğretmenim… Biz ondan çok şey öğrendik, derslerini her zaman sabırsızlıkla bekledik. Eğlenirken, farkına bile varmadan ondan çok şey öğrendik. Benim karşıma böyle bir öğretmen sadece bir kere çıktı. O yüzden o benim en takdir ettiğim, en değer verdiğim, en sevdiğim öğretmenim…

Lora Benbiçaço – İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji

Okul yıllarını iyi hatırlamak için çok ufak nüanslar gerekir. Bir güzel kız olur bu bazen, belki nefis bir dostluk, bazen de akılda kalan bir öğretmen… Hafızamdaki “okulumdan iyi anılar” kısmına hiç zorlanmadan, yalnızca tek bir senede giren, daha ilk dersinde kendini sevdiren hocam. Layıkıyla öğretmen olmayı bilen, her konuşmasında ders verebilen, iyi yürekli, güzel insan… Teşekkürler Hocam.

OzanCan Sülüm – Marmara Üniversitesi / Eurosport Türkiye
Canlı destek içinTıklayınız ...